خانه / متفرقه / اعجاز علمى درباره درخت مسواک
اعجاز علمى درباره درخت مسواک

اعجاز علمى درباره درخت مسواک

الله تعالى در قران کریم خطاب به حضرت محمد(ص) می فرماید:وَمَاْ یَنطِقُ عَنِ الْهَوَىْ إِنْ هُوَ ِإلَّا وَحْیُُ یُوْحَىْ
“محمد صلى الله علیه وسلم از روی هوا و هوس سخن نمی گوید، و چیزی جز وحیی که بر او می شود نمی گوید.”
در یک حدیث صحیح رسول الله- صلى الله علیه وسلم می فرماید- السواک مطهرة للفم مرضاة للرب(رواه البخاری)
مسواک زدن، دهان را پاک و پروردگار را راضی می نماید.ودر جایى دیگر می فرماید: لولا أن أشق على أمتی لأمرتهم بالسواک مع کل وضوء.(رواه أحمد و صححه الألبانی).
“اگر بر امت من سخت نبود حتماً به آن ها دستور می دادم که با هر وضویی مسواک بزنند.”
تازه ترین پژوهش های بعمل آمده تاثیر مثبت درخت سواک را ثابت کرد.
در یک تحقیق علمى که در مرکز ملى تحقیقات در مصر انجام شده است ثابت کرد گیاه سواک تاثیر فعالی دارد در برابر از بین بردن انواع بکتری های موثر که باعث پوسیدگی دندان و بیماری های لثه میشوند.از آنجایی که گیاه سواک اثرات مکانیکی و شیمیایی دارد.

نتیجه این بررسی که در روزنامه(الشرق الاوسط)منتنشر شده است دکتر محمد أبو الیزید سرپرست بخش ارتودنسی در مرکز ملی تحقیقات می گوید:با برداشتن یک نمونه از پلاک بر روی دندان از بیمارانی که مبتلا به پوسیدگی بالا بودند سپس بکتری های که باعث پوسیدگی شدند وهمچنین باکتریهای که باعث بیماری لثه شدند از ان جدا کرده,وپس از ان به مدت ۱۵ روز گیاه سواک را خشک کردند و ان را قطع و تبدیل به یک پودر وسپس تحویل به یک عصاره ابی کردند.
وی افزود:نتایج نشان داده است که ان عصاره ابی باعث کاهش تعداد بکتریهای که منجر به پوسیدگی دندان و بکتری های که باعث بیماری لثه میشود شده است.همچنین دریافتند که گیاه سواک خام تاثیر بیشتری از ان عصاره ابی داشته است در برابر کاهش بکتری ها.بنابرین همیشه توصیه به استفاده از گیاه سواک خام به طور منظم میشود از انجایی که نقش پیشگیرانه ودرمانی برای محافظت از دندانها دارد.
او میگوید که سواک دو تاثیر دارد.اولین مکانیکی که به ماساژ کردن لثه ها و به سیستم گردش خون در ان کمک میکند و دندان هارا از عفونت و پاکی نگه میدارد.اما اثر دومش که شیمیایی است برمیگرده به شامل بودن ان به جمعى از مواد فعال از مهمترینش ماده “ثایوسیانیدتینوفیو”است که ثابت شده است یک عامل موثر برای تولید اسید موجود در بزاق است .

……………………..
منبع:سایت المختصر با اندکی ویرایش
ترجمه:aveen

منبع: وااسلاماه

درباره‌ی heidary2015

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*