خانه / موضوعات / خانه و خانواده / اعتماد بین زن و شوهر
اعتماد بین زن و شوهر

اعتماد بین زن و شوهر

یکی از مشکلاتی که خانواده با آن روبرو می شود و سبب پیشامد ها ی ناخوشایند زیادی می گردد ، کمبود یا نبود اعتماد متقابل بین زوجین و آثار آن است که باعث بیشتر شدن شک و تردید دربین آن دو و تفسیر رفتارهای معمولی براین اساس می گردد. پس هرگاه اعتماد زن به شوهرش ضعیف شود ، چنین می پندارد که زن دیگری در زندگیش وجود دارد ، به این ترتیب تمام رفتارها و واکنشهایش را بر همین دید بنا می نهد و زندگی خود را به جهنّمی تبدیل می کند.

اگر مرد نیز به همسرش بی اعتماد شود زندگی هر دو به عذاب مبدّل می شود. ……

همیشه مواظب همسر است و در هرحال او را می پاید ، شاید گاهی هم کارهایی غیر معمول را از او ببیند که با این مشاهدات شک او را تقویت کند و اعمال اشتباه خود را با شریک زندگیش توجیه نماید ، اینجاست که خانواده از هم می پاشد و دلیل آن نیز همین عدم اعتماد بین زن و شوهر است.

دروغ گفتن و فریب دادن یکدیگر و باهم رُک و روراست نبودن از مهم ترین دلایل ضعیف شدن اعتماد زن وشوهر به یکدیگر است ، زیرا زنی که به دروغ گفتن و اعتراف نکردن به اشتباهاتش عادت دارد ، به همسرش این دلیل و بهانه را می دهد که اعتمادش نسبت به او رو به ضعف بگذارد و اگر راست هم بگوید دیگر سخنش را باور نکند ، مردی نیز که دروغگو است به همین شیوه دلیل بی اعتمادی را در اختیار همسر می گذارد.

اما چه خوب است که زن و شوهر فرمان خداوند را که می فرماید: ” (يأيها الذين آمنوا اتقوا لله وكونوا مع الصادقين ) (التوبة:119) .؟” (ای کسانی که ایمان آورده اید ، تقوای خدا پیشه کنید و با راستگویان و از صادقان باشید.) اجرا کنند و به راستگویی و روراستی با یکدیگر پایبند شوند .

اعتماد به معنی غفلت و بیخبری از یکدیگر نیست بلکه به معنای اطمینانی آگاهانه است که پایه و اساس آن عشق صادقانه و احترام عمیق است و اعتماد سازی وظیفه زوجین یعنی زن وشوهر (با هم) است . روراست بودن بایکدیگر ، باعث افزایش اعتماد بین دوطرف(که با ارزشترین چیز در زندگی مشترک است.) میگردد ………

اما دروغ زندگی خانوادگی را متلاشی می کند و کیان خانواده را از هم می پاشد و از بین می برد و بدون شک راستی و صداقت سنگ بنای خانواده ی سعادتمند و تواناست.

به نقل از شبکه ی الاسلامیه
مترجم :عبیدالله

درباره‌ی heidary2015

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*